Eretekens en brevetten voor pompiers

TEMSE. Naar jaarlijkse gewoonte vierde de Brandweer vorige zaterdag het Sint-Barbarafeest met een gezellig samenzijn in aanwezigheid van de echtgenoten. Maandag vond het feestmaal in brasserie Temsica plaats, in aanwezigheid van een ruime delegatie van het schepencollege. Traditioneel werden dan ook verdienstelijke leden vereremerkt en geslaagde cursisten gebrevetteerd.

Commandant Martin Ampe leidde het feestmaal in met het overzicht van de activiteiten van 2008. Burgemeester Luc De Ryck gaf een overzicht van de belangrijkste investeringen van de jongste jaren en citeerde de voorzieningen in de begroting 2009.

Nog diezelfde ochtend had het schepencollege tot de toewijzing beslist van een nieuwe halfzware autopomp ter waarde van 300.000 euro. De burgemeester onderstreepte dat de Brandweer een uitstekende reputatie geniet bij de overheid én bij de bevolking. Aansluitend vond de vereremerking en de brevetuitreiking plaats:

Bevordering tot officier (onderluitenant) en brevet technicus brandvoorkoming voor Bob De Ryck
Gouden medaille in de kroonorde voor Frank Waltens
Burgerlijke medaille eerste klasse voor Hugo Van Britsom
Burgerlijke medaille tweede klasse voor Luc Hemelaer

Brevet korporaal: Geert De Weggheleire en Thomas Van Cleemput
Brevet ambulancier: Dony Smet, Tom Van Buynder en Mathias D’Hollander
Brevet gaspakdrager: Pascal Van Berghen, Olivier Van Kerkhove en Tom Waltens
Brevet brandweerman: Mario Maes en Denys Veraeghe
Brevet duiker module 2: Mathias D’Hollander

 

Image
V.l.n.r. zittend gemeentesecretaris Luc Verhulst, Luc Hemelaer, Frank Waltens, commandant Martin Ampe, burgemeester Luc De Ryck, Bob De Ryck, Hugo Van Britsom, Peter Maris en schepen Hugo Maes. Staand: schepen Wim Van Rossen, Dony Smet, Pascal Van Berghen, Olivier Van Kerkhove, Thomas Van Cleemput, Geert De Weggheleire, Tom Waltens, Denys Verhaeghe, Mario Maes, Tom Van Buynder, Mathias D’Hollander en schepen Freddy Verbeke.

(Rolf Duchamps)