Verhoging tarief toeristische gidsen
BEVEREN. De dienst toerisme en de gidsenvereniging Beveren stellen voor om het tariefreglement in overeenstemming te brengen met de voorstellen van Toerisme Vlaanderen. Daarom worden volgende aanpassingen voorgelegd: het tarief na de eerste twee uren wordt verhoogd met 5 euro en het dagtarief met 10 euro. Wie zijn bestelde gidsenbeurt afzegt heeft 25 eurfo aan zijn broek!
In de gemeenteraad van december 1997 werd reeds een overeenkomst gesloten tussen het gemeentebestuur en elke gids individueel, voor het begeleiden van bezoekers aan Beveren. Deze overeenkomst werd gewijzigd in september 2001 en februari 2005.
Een artikel van de overeenkomst vermeldt dat voor het begeleiden van groepen die Beveren bezoeken, de dienst toerisme nog een bijkomende praktische proef zal opleggen aan de gids. Maar dat bleek toch wel wat te omslachtig en vooral het innemen van heel wat tijd was er te veel aan. Na intern overleg over het nut van deze proef besloot de dienst toerisme die praktische proef af te schaffen. De kwaliteit van de gidsen kan beter opgevolgd worden door te werken met evaluatieformulieren, die bij de reservatie van het bezoek vooraf kunnen meegestuurd worden.
(rd)