Hush Hush wint Lawijtstrijd 2010

De finale zette op vrijdag 14 mei Foyer De Spiegel in vuur en vlam. Op het podium stonden dan ook alleen maar winnaars. Elk van de finalisten won immers al een voorronde van Lawijtstrijd: Gordo Spacemonkey, Chuck, Paisley, Hush Hush, The Jaguar Club en The Junkyfazz Allstars. Ze maakten het de jury behoorlijk moeilijk met kwalitatieve muziek. Uiteindelijk haalde Hush Hush de meeste juryleden aan z'n kant.
Shaun Van Steen en Sean Dhondt van Hush Hush zijn geen onbekenden in de muziekwereld. Beiden verdien al hun sporen bij de Sint-Niklase punkband Nailpin. Nu die groep de activiteiten even 'on hold' heeft gezet, kunnen de muzikanten zich elders uitleven.
Gitarist Shaun Van Steen won met z'n band 'As You Like It' reeds in 2006 de Lawijtstrijd. Nu mag hij met 'Hush Hush' opnieuw de felbegeerde prijzen mee naar huis nemen: een instrumentenbon van 1.000 euro en 500 euro studiotijd. "De band is de perfecte ambassadeur voor de actuele en gevarieerde Wase muziekscene. Hush Hush getuigde tijdens deze editie als geen andere groep van cohesie en samenspel en crëerde woestijnmuziek in een land dat met fleurige boterbloemen is bezaaid.", klinkt het lovend.
KAHO Sint-Lieven Gouden Oren
Ook wie niet op het podium stond, kon prijzen winnen. De opdracht was even eenvoudig als moeilijk: voorspel wie de Lawijtstrijd 2010 wint en raad hoeveel betalende bezoekers de vijf voorrondelocaties over de vloer kregen. Tim Vanderbeke, Cindy Vercruyssen en Adriaan Schelfaut deden dat foutloos en winnen een jaar lang gratis toegang tot alle concerten in Den Eglantier, Kompas, ’t Verschil, Troelant, De Galjaar en De Spiegel.
De organisatoren wisten nog meer goed nieuws te melden: volgend jaar komt er een zevende Lawijtstrijd. (mb)