Wagens na ongeval snel takelen betekent forse besparing
ZWIJNDRECHT. Vijftien jaar geleden lanceerde mobiliteitsclub VAB een project dat FAST of Files aanpakken door snelle tussenkomst. In eerste instantie enkel langs de Antwerpse ring, en later ook langs de Brusselse ring, zette VAB interventiewagens in om bij ongevallen de weg snel vrij te maken. Nu stelt VAB de bijgestuurde versie van FAST voor. Daarmee kan de filekost op de Antwerpse ring jaarlijks met 6,5 tot 13 miljoen euro verminderd worden mits een investering van 300.000 euro.
In 1996 liet mobiliteitsclub VAB Vlaanderen kennismaken met incidentmanagement. Geen helpdesk om IT-vragen te beantwoord maar wel een doordachte werkwijze om na een ongeval de betrokken wagens snel weg te takelen om zo de weg snel weer vrij te krijgen. "Omdat de Vlaamse overheid op dat moment niet geloofde in het positieve effect van snel takelen, heeft VAB jarenlang gratis interventiewagens ingezet om snel de weg weer vrij te maken bij een incident.", zegt Maarten Matienko van VAB. "FAST bewees dat de interventietijd bij incidenten heel wat kon worden ingekort met deze nieuwe aanpak. De Vlaamse overheid heeft daarop het Fast-principe overgenomen en middels aanbestedingen uitgebreid. Nu alle FAST-contracten met takelaars afgelopen zijn, is het tijd om de werkwijze bij te sturen."
Vooraleer VAB het FAST-plan kon bijsturen, wilde ze gegevens verzamelen. VAB maakte een uitgebreide analyse van alle incidenten tussen september 2010 en september 2011. Dat leverde verrassende resultaten op. Tijdens de spitsuren twee takelwagens standby houden, halveert de aanrijtijd: 8 minuten in plaats van 18 tot 25 minuten. Volgens VAB werkt het plan best als er permanent één takelwagen in Borgerhout wordt geplaatst en één aan de Kennedytunnel. Geen overbodige luxe als je weet dat er dagelijks gemiddeld vijf ongevallen per werkdag gebeuren op de Antwerpse ring en 86% daarvan gebeurt tussen Borgerhout en de Kennytunnel. Uit de cijfers wist VAB ook af te leiden dat de meeste verkeershinder wordt veroorzaakt door ongevallen met personenwagens. Door de ongevallen met personenwagens zonder gekwetsten sneller af te handelen valt volgens VAB dan ook de meeste tijdswinst te halen.
Dit nieuwe VAB-Fast concept voor de Antwerpse ring levert de gemeenschap een besparing op van 6,5 miljoen tot 13 miljoen euro aan economisch verlies. Hiertegenover staat een jaarlijkse kost van 300.000 euro. (mb)