Opnieuw wieleropleiding in het Waasland

Image
Op de parking aan het atletiekterrein van Beveren krijgt de jeugd een wieleropleiding.
WAASLAND.De verantwoordelijke voor de opleiding van jongens en meisjes in de wielersport hebben mogelijkheden voor 2008 klaar. Per provincie worden de centra voorgesteld waar de wieleropleidingen worden georganiseerd. Er is opleiding voorzien voor miniemen van 8, 9, 10 en 11 jaar en voor aspiranten 12, 13 en 14 jaar.

 

In Oost-Vlaanderen is voor de miniemen het permanent centrum met opleidingen in Geraardsbergen in Deinze en in het Vlaams Wielercentrum Eddy Merckx te Gent. Als subcentrum is er dan Groot-Beveren dat de opvang verzorgd voor de regio Waasland. De opleiding wordt er al heel wat jaren gegeven op de ruime parking van het atletiekterrein in de Klapperstraat.

 

Jongens en meisjes van 8 tot 11 jaar kunnen er dit jaar de opleiding volgen op 1, 2, 4, 8, 9, 15 en 16 maart en op 2, 3 4, 5 en 6 april, telkens van 10 tot 12u. De opleiders zijn opnieuw Eddy Gorris uit Heist op den Berg maar wel een ‘halve Beverenaar’ en ook Dirk Onghena uit Kieldrecht.

 

Voor de aspirantenopleiding staat Beveren ook op de lijst met volgende data: 16 maart van 9 tot 16u en op 2, 3 en 4 april eveneens van 9 tot 16u. Eddy Gorris en Dirk Onghena verzorgen ook hier de opleiding.

 

In Oost-Vlaanderen zijn er ook opleidingscentra in Gent, Eeklo en Geraardsbergen. Voor wat betreft de opleiding voor BMX is er in Oost-Vlaanderen niets aan te bieden.Gelukkig dat het Waasland dicht aanleunt bij Antwerpen waar jon,eren terecht kunnen in Wilrijk waar in het Wielercentrum Ter Beke de opleiding wordt gegeven op het knappe BMX -parcours dat er op het middenplein van de piste werd aangelegd.

 

Er zijn in Wilrijk BMX –opleidingen op 26 januari, 9 en 16 februari en op 1 en 8 maart, telkens van 13 tot 16u. De opleiding is er in handen van Guy Geerts. (Info: 03.324.70.87). De wieleropleiding is nodig als de jongens en meisjes in het seizoen wedstrijden of wielerproeven willen rijden. Na de opleiding, zoals deze van Beveren, ontvangen de deelnemers een opleidingsattest dat toelaat deel te nemen aan wedstrijden of proeven op de weg, op de piste of met de mountainbike en de BMX. (Rolf Duchamps)