Open VLD vraagt duidelijkheid over statuut postbezorgers
SINT-NIKLAAS. Begin deze week staakte het persoon bij De Post drie dagen. Waar Open VLD eerst nog eiste dat De Post drie dagen subsidies terugbetaalde aan de overheid, toont het Wase kamerlid Ine Somers zich nu bezorgd over het statuut van de postbezorgers die De Post wil invoeren, de directe aanleiding voor de staking.
De zogenaamde postbezorgers zouden zich enkel bezighouden met het bedelen van brieven en slechts enkele uren per dag werken. De Post hoopt hiervoor vooral studenten, huisvrouwen en werkzoekenden te kunnen inschakelen maar de vakbonden vrezen dat op langere termijn ook postbodes verplicht in dit systeem moeten stappen. Kamerlid Somers vind dit onaanvaardbaar en ondervroeg minister Vanackere, Minister van Overheidsbedrijven, hierover. "Ik begrijp dat De Post zich moet klaarmaken voor de komende vrijmaking van de Postmarkt, maar het kan niet zijn dat er van het huidig personeel geëist wordt om over te stappen naar het nieuwe - waarschijnlijk minder voordelige - statuut. Voor de nieuwkomers ligt die situatie natuurlijk anders, zij verklaren zich vrijwillig akkoord met deze arbeidsvoorwaarden", aldus Somers. "De Post mikt ook op mensen met een werkloosheidsuitkering voor de invulling van de functie van postbezorger. Ik vrees dat in dat geval veel werkzoekenden in de werkloosheidsval zullen trappen", vervolgt de liberale politica. "Velen zullen zich nestelen in de situatie van enkele uren per dag werken plus het ontvangen van een werkloosheidsuitkering. Er zal geen stimulans meer zijn om op zoek te gaan naar een voltijdse job"
"Ik vraag dus aan de Minister dat hij onze bezorgdheden overbrengt aan de directie van de Post. De ongewenste effecten van deze begrijpelijke maatregel moeten worden beperkt. Een duidelijk signaal zal ook de sociale vrede in het bedrijf ten goede komen", besluit Ine Somers. (mb)