Financiële steun voor opvangprojecten

Image
Zonta Waasland verdeelde meer dan 16500 euro onder verschillende opvangprojecten.
SINT-NIKLAAS. Op maandag 27 werd de nieuwe film ‘Coco avant Channel’ vertoon in een volle zaal sympathisanten van Zonta Waasland, een vereniging die zich inzet voor gelijkberechtiging van vrouwen. De filmavond bracht 16500 euro op. Dat bedrag werd, samen opbrengsten van de acties van de club, verdeeld over drie lokale en één internationaal project.

Het Doorgangshuis in de Bremstraat 45a, georganiseerd door Centrum voor algemeen welzijnswerk vzw (CAW), kreeg 6500 euro van Zonta. Het Doorgangshuis biedt opvang en begeleiding aan kwetsbare mensen, vooral vrouwen en kinderen. Met het geld kan het Doorgangshuis z’n infrastructuur verfraaien.

Een cheque van 4000 euro was bestemd voor Tehuis Carolus, dat in meerdere huizen onderdak biedt aan heel wat kleine kinderen tussen 3 en 8 jaar. Door de spreiding is het moeilijk om de kinderen in groep naar school te laten gaan. Met het geld van Zonta kan het tehuis fietsen en fietsmateriaal aanschaffen.
Het derde Wase project dat geld van Zonta ontving is ‘Welzijnsschakels dat een sociale kruidenier met ontmoetingsruimte wil bouwen in de Theresiakerk in de Kleine Heimelinckstraat 17 te Sint-Niklaas. Welzijnsschakels wil via actieve participatie van de doelgroep, mensen in armoede, armoede structureel bestrijden. Zonta steunt het project voor 5000 euro voor de verbouwing van de Theresiakerk.
De laatste 1000 euro deelde Zonta uit aan het Vrouwenhuis Istalif in Afghanistan voor onderwijs- en opleidingsprojecten.

Image
Het Vrouwenhuis in Istalif in Afghanistan krijgt 1000 euro van Zonta Waasland.

"Als voorzitster van Zonta Waasland ben ik bijzonder verheugd dat onze leden er ook dit jaar in geslaagd zijn om een aardig bedrag bijeen te brengen met de kaartenverkoop voor de filmvoorstelling. Het is een jaarlijkse traditie van onze club. We streven elk jaar weer naar een uitverkochte zaal en de service projecten zijn bijzonder dankbaar voor de steun die ze van ons ontvangen.", zei een tevreden voorzitster Ann Naets.

Zonta Club Waasland viert dit jaar haar 20ste verjaardag en plant op 14 oktober samen met de collega jubilerende clubs van Dendermonde en Aalst een viering met een academische zitting en een lezing door professor Eva Brems.
Zonta telt wereldwijd 35000 leden in 77 landen. (mb)

 

 

Lees ook:

SINT-NIKLAAS. Marie-Line Grauwels, een 22-jarige studente handelsingenieur, ontving van Zonta Waasland de 9e Jane M. Klausman Women in Business Award. Grauwels krijgt de prijs omwille van haar...

SINT-NIKLAAS. Zonta Waasland, een onderdeel van de NGO Zonta International, zamelde met allerlei acties ruim 13.000 euro is voor de sociale projecten van de club. Dat werd duidelijk op de jaarlijkse...

SINT-NIKLAAS. De 23-jarige studente handelsingenieur Jessica Torfs uit Schoten heeft de Zonta International Jane M. Klausman Women in Business beurs gewonnen. Op 17 april kreeg ze in het...

SINT-NIKLAAS. Anouk Van Looveren uit Wuustwezel heeft de Jane M. Klausman Woman in Business Scholarship gewonnen, een beurs die jonge vrouwen moet helpen un bachelor- en masteropleidingen in...

SINT-NIKLAAS. Zonta Waasland organiseerde op maandag 26 april in een uitverkochte Siniscoop  een voorstelling van de film 'Baaría, La Porta del Vento' met Monica Bellucci. De...

Ann Naets, huidig voorzitster Zonta Club WaaslandREGIO. Woensdag vierde Zonta Waasland haar twintigste verjaardag. Zonta Waasland is een onderdeel van Zonta International, een vereniging die zich...